7. AUSTRIAN YOUTH OPEN, Beč 01.-02.07.2017.

20170702_173257

Prošlog vikenda su naše najmlađe plivačice krenule za Beč u obranu zlata s prošlogodišnjeg Austrian youth open-a u još većem broju i jačoj konkurenciji. Ove sezone smo pojačali nastupe u dobnoj skupini 10 i mlađe i 8 i mlađe te smo ponosni na svih 25 plivačica koje su se sve do jedne vratile u Zagreb umorne, sretne i s medaljama oko vrata.

Prvog dana natjecanja započeli smo s diciplinom figure za skupine U12, U10 i U8. Cure su ostvarile odlične rezultate, no posebno bismo istaknuli Anju Kolimbatović koja je osvojila 2. mjesto u dobnoj skupini 8 i mlađe.

Nakon kratke pauze nastavili smo s diciplinom duo u svim dobnim skupinama u kojoj su naše Ribice briljirale odličnim nastupima i ocjenama, osvojivši zlato (Vraneša/Banovac) i srebro (Kolimbatović/Šimac).20170701_190233 20170701_142726(0)

Kadetkinje Katarina Baković i Laura Sarić, sa Zarom Dautović kao rezervom, svojom su energičnom i besprijekornom izvedbom digle tribine na noge i osvojile srebro, iako je prethodno, zamjenom upisa ocijena za jednu figuru (Walkover front), Laura oštećena za 2 boda. Tara Sudar i Mia Šimac su za svoj nastup osvojile sveukupno 15. mjesto.

20170701_190935    IMG-20170703-WA0035

Nažalost, ta greška zapisničara, koja se bez obzira na pritužbe trenera i delegata kluba nije ispravila, nas je koštala medalje u timu, te je kadetski tim završio na 4. mjestu.

U nedjelju, drugog dana natjecanja, startali smo disciplinom solo u kojoj je Tara Sudar (dobna skupina 10 i mlađe) osvojila 6. mjesto, Karla Banovac (8 i mlađe) sveukupno 4. mjesto, Leona Vraneša (8 i mlađe) 5. mjesto, Katarina Baković (12 i mlađe) 6. mjesto te Laura Sarić (12 i mlađe) sveukupno 10. mjesto.

20170702_104919   20170702_121953   20170702_104559

Natjecanje smo završili na najljepši mogući način: zlatom za kombinaciju Dupina (10 i mlađe) koje su svoj nastup posvetile trenerici Lani Kerkez Andrijanić koja je zbog zdravstvenih razloga morala otkazati put u Beč te zlatom za kombinaciju kadetkinja.

20170702_162907   20170702_180447

20170702_174013    IMG-20170703-WA0048

Na natjecanju su nastupile i plivačice iz Primorje Aqua Marisa iz Rijeke koje su cijeli vikend, a posebno tijekom nastupa kombinacija srčano i glasno držeći u rukama hrvatsku zastavu navijali za naše ZSKovke.

Klub ovim putem želi još jednom čestitati svim plivačicama i njihovim trenericama i ZSK-a i Primorja, ali i zahvaliti roditeljima koji su nam i na ovom natjecanju bili velika podrška i pomoć tijekom svakog koraka, a posebno onih najtežih.