Dvostruka bronca na Prvenstvu Hrvatske za juniorke

IMG-20190323-WA0056

23. i 24. ožujka na bazenu Utrine održalo se Prvenstvo Hrvatske za juniorke, plivačice rođene između 2004. i 2001. godine. Priređivač natjecanja, kao i gradskog prvenstva za ovu dobnu skupinu, bio je Zagrebački sinkro klub, dok je organizator natjecanja bio Hrvatski savez sinkroniziranog plivanja. Na natjecanju je sudjelovalo sveukupno sedam hrvatskih klubova: HAKSP Mladost, KSP Medveščak, Špoljarić sinkro kluba i Zagrebačkog sinkro kluba iz Zagreba, KSP Dolfina iz Splita, KSP Sisak iz Siska i Primorje Aqua MAris z Rijeke.

Prvi dan prvenstva započeo je nastupima u tehničkim rutinama u kojima je nastupilo 5 sola, 4 dueta i 4 tima. Naša Dorotea Jelić i Petra Bolarić te Margareta Presečki zauzele su 3. mjesto sa sveukupnih 59,5699 bodova nakon tehničkog dijela programa. U disciplinama tehnički solo i tim dominirale su plivačice Primorje Aqua Marisa, dok su u disciplini tehnički duo uvjerljivo prve bile plivačice KSP Medveščak.

Popodnevni dio prvog dana nastavili smo svečanim otvorenjem Prvenstva Hrvatske za juniorke uz prigodan govor delegata Hrvatskog saveza sinkroniziranog plivanja, Ele Mihovilović Brkić, nakon čega je uslijedilo natjecanje u disciplinama slobodni solo i kombinacija. Matea Butorac iz Primorje Aqua Marisa potvrdila je premoć u ovoj disiciplini te sa sveukupnih 147,1476 bodova odnijela prvo zlato za Rijeku. Lorena Kadić sa srebrom i Lana Palijan s brončanom medaljom osigurale su prva dva odličja za KSP Medveščak.

IMG-20190323-WA0124

Nakon discipline solo, uslijedilo je natjecanje u disciplini kombinacija u kojoj su opet dominirale plivačice Primorje Aqua Marisa i KSP Medveščak. Sa sveukupno osvojenih 73,6667 bodova, Primorje Aqua Maris završilo je prvi dan s drugim zlatom, dok je kombinacija KSP-a Medveščak sa sveukupnih 71,4000 bodova osvojio srebrnu medalju i sveukupno treće odličje za klub. Plivačice Zagrebačkog sinkro kluba u sastavu Petra Bolarić, Dorotea Jelić, Margareta Presečki, Lana Starman, Mia Vuk, Vida Crnjak, Rea Rođak i Ana Petković, osvojile su 3. mjesto sa sveukupnih 64,5667 bodova i bile naš šećer na kraju prvog dana natjecanja.

IMG-20190323-WA0020 IMG-20190323-WA0081 IMG-20190323-WA0076

Drugi dan prvenstva imali smo priliku uživati u disicplinama duo i tim kojima su klubovi potvrdili plasmane nakon tehničkog programa. U disciplini duo Lorena Kadić, Hana Manojlović i Lana Palijan iz KSP Medveščak osvojile su prvo mjesto sa sveukupnih 144,1795 bodova. Matea Butorac, Ivona Stojšić i Ivana Radetić zaslužile su sveukupnih 142,2602 bodova srebro, dok su Dorotea Jelić, Petra Bolarić i Margareta Presečki sa sveukupnim zbrojem od 120,7032 boda osvojile broncu.

IMG-20190323-WA0012 IMG-20190324-WA0019

IMG-20190324-WA0001

Natjecanje smo zatvorili nastupima u disciplini tim u kojoj je plasman slijedeći: 1. mjesto – Primorje Aqua Maris, 141.54444; 2. mjesto – KSP Medveščak, 136,8618; 3. mjesto – HAKSP Mladost, 118,3683. Medalje je podijelila vrhovna sutkinja natjecanja, Lucija Dodigović.

IMG-710f8f96c8bc108896af2fe513c253e7-V

Svim plivačicama i njihovim trenericama čestitamo na uspjehu!

Cjelokupni zapisnik natjecanja možete preuzeti OVDJE: PH JUNIORKE 2019. – ZAPISNIK