Otvoreno prvenstvo Zagreba za juniorke, 09.-10.03.2019.

IMG-20190309-WA0014

Ovog vikenda Zagrebački sinkro klub je imao čast biti domaćin prvog juniorskog natjecanja u Hrvatskoj na kojem su se umjesto dosadašnjih figura, plivačice natjecale u disciplinama tehnički solo, tehnički duo i tehnički tim. Natjecanje je započelo u subotu ujutro nastupima u tehničkim programima u kojima je uvjerljivu dominaciju odmah preuzeo KSP Medveščak s prva dva plasmana u tehničkom solu te prvim mjestom u disciplinama tehnički duo i tehnički tim. KSP Sisak je zauzeo treće i četvrto mjesto u disciplini tehnički solo te treće mjesto u disciplini duo. Naše juniorke, Dorotea Jelić i Petra Bolarić (R: Margareta Presečki) nastupile su u disciplini tehnički duo u kojoj su zauzele drugo mjesto. Nakon tehničkog dijela programa, timovi HAKSP Mladosti i Špoljarić sinkro kluba nastavili su u slobodni dio programa sa drugog i trećeg mjesta.

IMG-20190309-WA0003

Popodnevni dio natjecanja započeo je disciplinom slobodni solo u kojoj je uvjerljivu pobjedu odnijela Lorena Kadić iz KSP Medveščak. Srebro je pripalo njenoj kolegici, Lani Palijan, dok je brončana bila Noa Kosić iz KSP Sisak, osvojivši pritom prvu medalju za svoj klub na otvorenim prvenstvima Zagreba.

Nastavili smo natjecanjem u disciplini kombinacija u kojoj smo već tradicionalno nastupili pod startnim brojem 1 te tako otvorili zadnji dio subotnjeg programa i osvojili srebro sa sveukupno osvojenih 63,6000 bodova.

IMG-20190310-WA0020 IMG-20190309-WA0008

Posljednji dio natjecanja održao se u nedjelju ujutro nastupima slobodnih dueta i slobodnih timova. U slobodnom duetu nastupile su Dorotea Jelić i Margareta Presečki, dok je Petra Bolarić bila rezerva, i svojim nastupom potvrdile srebro. Duo Kadić/Manojlović (R: Palijan) snažnim je nastupom osvojio treće zlato za KSP Medveščak, dok je duo Kosić/Matić odnio još jednu brončanu medalju za KSP Sisak.

IMG-20190310-WA0031 20190310_090643

Plasmani u disciplini slobodni tim potvrdili su plasmane u tehničkoj rutini  te je njihov raspored u konačnici bio slijedeći: 1. mjesto – KSP Medveščak, 2. mjesto – HAKSP Mladost i 3. mjesto – ŠASK.

Cjelokupni zapisnik s natjecanja možete preuzeti OVDJE: OPZG JUNIORKE 2019. – ZAPISNIK

IMG-20190310-WA0069

Ovim putem se zahvaljujemo svim djelatnicima i volonterima Zagrebačkog sinkro kluba uz čiju pomoć je ovo natjecanje održano na visokom nivou i prema predviđenom programu. Svim plivačicama i njihovim trenericama čestitamo na odličnim nastupima i ostvarenim rezultatima te im želimo puno uspjeha na nadolazećem Prvenstvu Hrvatske za juniorke koje će se održati 23. i 24. ožujka na bazenu Utrina.

Vidimo se na državnom prvenstvu, a do tada, ostanite sinkronizirani :-)