Prvenstvo Hrvatske za mlađe juniorke

IMG-20180428-WA0024

28. i 29.04. održalo se Prvenstvo Hrvatske za mlađe juniorke na bazenu Utrine u organizaciji Hrvatskog saveza sinkroniziranog plivanja te Zagrebačkog sinkro kluba kao priređivača natjecanja. Na prvenstvu se natjecalo 70 plivačica iz 7 hrvatskih klubova: iz Rijeke KSP Primorje Aqua Maris, iz Splita KSP Dolfina, KSP Sisak te zagrebački klubovi HAKSP Mladost, ŠASK, KSP Medveščak i ZSK.

Kao i obično, natjecanje je započelo jutarnjim programom, natjecanjem u figurama koje su sudila 4 sudačka odbora. Naše djevojke su ostvarile odličan rezultat, no bez obzira na popodnevni odličan nastup u timu i 61,4667 bodova čime smo zauzele 2. mjesto u ovoj disciplini, razlika u figurama nas je koštala sveukupnog drugog mjesta te su naše djevojke u konačnici osvojile brončanu medalju (Dorotea Jelić, Lana Starman, Eva Kralj, Ana Petković, Iva Brzac, Nika Sančanin, Vida Crnjak, Margareta Presečki, R: Rea Rođak) iza zlatnog Primorja i srebrne Mladosti.

Disciplina solo je bila jednako uzbudljiva i prepuna prekrasnih i zanimljivih nastupa u kojima je ipak najpremoćnija bila Ivona Stojšić iz Rijeke, nakon koje slijede Zagrepčanke Klara Šilobodec i Antonija Huljev iz Medveščaka.

Drugi dan natjecanja smo započeli disciplinom duo u kojoj je Primorje Aqua Maris dvostruko slavio zauzevši prvo (Radetić/Stojšić) i treće mjesto (Glavačević/Fućak), dok su Huljev i Šilobodec iz Medveščaka zauzele drugo mjesto.

Natjecanje smo završili diciplinom kombinacija u kojoj je poredak ostao isti kao i u disciplini tim: 1. KSP Primorje Aqua Maris, 2. HAKSP Mladost te 3. mjesto Zagrebački sinkro klub u sastavu: Nika Sančanin, Vida Crnjak, Lana Starman, Eva Kralj, Dorotea Jelić, Rea Rođak, Ana Petović, Paola Cesar, Mia Vuk, Iva Brzac.

Velike čestitke trenericama i plivačicama koje su nam ispunile srca srećom i ponosom te svojim nastupima i srčanošću odali počast našoj Ani Kurtanjek čiji su roditelji pratili cijelo natjecanje.

I na kraju, željeli bi se zahvaliti svima koji su pomogli da se ovo natjecanje održi na najvišem mogućem nivou, od plivačica svih dobnih skupina, roditelja i sponzora Sistema frontis te Multipowera koji je osigurao prekrasne poklone za sve plivačice i trenere.

Službene rezultate s detaljnim ispisom ocjena možete preuzeti ovdje: Prvenstvo Hrvatske za mlađe juniorke 2018

Do slijedećeg natjecanja, ostanite sinkronizirani :-)